<2022-05-24T19:42:23.000Z> con19: salut, esti in regula? nu te-am mai vazut pe timeline
<2022-05-25T12:10:16.000Z> CosmaruCiorilor: da is in regula
<2022-05-25T12:10:49.000Z> CosmaruCiorilor: atata doar ca zilele astea n-o sa prea am timp sa postez pe net ca am multe chestii de lucru
<2022-05-25T13:05:19.000Z> con19: no bine, am crezut ca s-o intamplat ceva, spor la treaba
<2022-05-30T11:09:15.000Z> con19: ai gatat cu treburile? ma bucur ca te-ai intors
<2022-05-30T11:10:53.000Z> CosmaruCiorilor: nu chiar am gatat, dar am mai mult timp liber
<2022-05-30T11:11:09.000Z> con19: ii bine si asa
<2022-05-30T11:11:30.000Z> CosmaruCiorilor: cum se face ca-ti place ce postez?
<2022-05-30T11:13:52.000Z> con19: da' ce nu ii de placut?
<2022-05-30T11:14:22.000Z> CosmaruCiorilor: eram curios
<2022-05-30T11:14:50.000Z> CosmaruCiorilor: esti singuru care-mi trimite dm-uri din propria initiativa 😂
<2022-05-30T11:15:13.000Z> con19: ma bucur ca mai is oameni sane pe aici
<2022-05-30T11:15:48.000Z> con19: well, nu stiam daca s-o intamplat ceva ca nu am mai vazut postari
<2022-05-30T11:16:24.000Z> CosmaruCiorilor: "sane"- vorba vine 
<2022-05-30T11:16:42.000Z> con19: apoi ii relativ
<2022-05-30T11:17:00.000Z> CosmaruCiorilor: mi-o placut faza aia in care panda sau cum il cheama pe ala o crezut ca esti fan zelensky :))
<2022-05-30T11:17:38.000Z> con19: da, nu stiu ce o avut - treaba lui
<2022-05-30T11:17:47.000Z> CosmaruCiorilor: sa fiu sincer si mie-mi place cum arata azov-chan, ai gusturi la mirese de razboi
<2022-05-30T11:18:11.000Z> con19: voiam sa ii scriu 'now do @Ghislaine'
<2022-05-30T11:18:42.000Z> con19: eh, acuma fiecare cu ale lui
<2022-05-30T11:19:01.000Z> CosmaruCiorilor: cine-i ala?
<2022-05-30T11:19:33.000Z> con19: unu' de pe aici care o are pe Ghislaine Maxwell la avatar
<2022-05-30T11:19:59.000Z> CosmaruCiorilor: :))
<2022-05-30T11:21:26.000Z> CosmaruCiorilor: tu cum ai gasit poa.st-ul?
<2022-05-30T11:24:02.000Z> CosmaruCiorilor: eu l-am gasit prin martie anu trecut, l-o mentionat cnv de pe a treia șină parcă
<2022-05-30T11:24:29.000Z> con19: nu stiu sigur daca de pe gab sau de pe twitter l-am vazut prima data prin toamna, dar nu i-am dat mare importanta ca stiam ca fediverse-ul ii plin de wannabe tech
<2022-05-30T11:25:11.000Z> con19: apoi am inceput sa lurk-uiesc farar cont, apoi am vazut articolul ala in care l-o doxxat pe graf
<2022-05-30T11:25:17.000Z> con19: *fara
<2022-05-30T11:25:42.000Z> con19: doar dupa aia mi-am facut cont
<2022-05-30T11:25:59.000Z> con19: ce ii 'a treia sina'?
<2022-05-30T11:26:56.000Z> CosmaruCiorilor: "third rail" de pe the right stuff
<2022-05-30T11:27:05.000Z> CosmaruCiorilor: numa le-am tradus numele
<2022-05-30T11:27:33.000Z> con19: the right stuff ii ceva podcast asa? am auzit dar nu urmaresc
<2022-05-30T11:27:49.000Z> con19: ma gandeam ca ii ceva grup obscur de telegram
<2022-05-30T11:29:12.000Z> CosmaruCiorilor: a nu, ii site cu emisii deastea "podcast"
<2022-05-30T11:29:46.000Z> CosmaruCiorilor: mi s-o parut interesant cum suna
<2022-05-30T11:29:51.000Z> con19: nu is deloc in tema
<2022-05-30T11:29:59.000Z> con19: ii fain ca esti aici de la inceput
<2022-05-30T11:30:19.000Z> CosmaruCiorilor: oarecum, inceputu a fost din 2020 din cate am inteles
<2022-05-30T11:30:30.000Z> CosmaruCiorilor: pe la finalu anului 2020
<2022-05-30T11:31:38.000Z> con19: no idea, ce am prins din zbor
<2022-05-30T11:32:23.000Z> con19: is destul de boomer cu chestiile astea
<2022-05-30T11:36:40.000Z> CosmaruCiorilor: nu-i bai
<2022-05-30T11:37:34.000Z> con19: eh, ma descurc cumva
<2022-05-30T11:43:15.000Z> CosmaruCiorilor: lurkerii se descurca oricum https://i.poastcdn.org/af45bdc92460e011ae8f9350ab217389f5d7676a02141c5d632ef9d1fd751ed5.jpg
<2022-05-30T11:44:31.000Z> con19: sper, ma bucur ca am gasit locu' asta
<2022-05-30T11:47:38.000Z> con19: no bine Cosmarule, trebuie sa ies - spor la treburi
<2022-06-16T20:30:47.000Z> con19: cum mai esti Cosmarule?
<2022-06-16T20:44:10.000Z> CosmaruCiorilor: bine
<2022-06-16T20:44:16.000Z> CosmaruCiorilor: din fericire n-am cosmaruri
<2022-06-16T20:44:44.000Z> con19: nu stiu cum sa iti zic, nici nu vreau sa te doxxezi
<2022-06-16T20:45:13.000Z> CosmaruCiorilor: stiu, asa mi user-ul
<2022-06-16T20:45:20.000Z> CosmaruCiorilor: nu dau vina ca imi zici cosmar
<2022-06-16T20:45:29.000Z> con19: no bine
<2022-06-16T20:45:52.000Z> CosmaruCiorilor: :))
<2022-06-16T20:46:45.000Z> con19 attached file https://i.poastcdn.org/8a9d0309c480a674008e564b213f4ee8656805224fc21f9b7a64b58cc8096659.png
<2022-06-16T20:48:13.000Z> CosmaruCiorilor: al doilea tip pare bazat, nu stiu care-i treaba cu prima tipa, mi se pare ciudat sfatul cu cancerul
<2022-06-16T20:48:18.000Z> CosmaruCiorilor: dar daca functioneaza, de ce nu?
<2022-06-16T20:48:19.000Z> con19: uita-te la al doilea paragraf, am ajuns subiect de discutii
<2022-06-16T20:48:32.000Z> CosmaruCiorilor: aaa? despre tine e vorba? felicitari!
<2022-06-16T20:48:33.000Z> con19: ce delay o avut
<2022-06-16T20:48:49.000Z> CosmaruCiorilor: felicitarile mele atunci
<2022-06-16T20:48:58.000Z> CosmaruCiorilor: ai atras furia unui redditor de pe r/romania se pare
<2022-06-16T20:49:08.000Z> con19: uneia, ii o ea
<2022-06-16T20:49:52.000Z> CosmaruCiorilor: haha
<2022-06-16T20:49:57.000Z> CosmaruCiorilor: o prietena, o colega?
<2022-06-16T20:50:00.000Z> con19: nu folosesc mizeria aia de platforma dar eram convins ca o sa candva in discutie chestia aia
<2022-06-16T20:50:08.000Z> con19: nu, o degenerata
<2022-06-16T20:50:33.000Z> CosmaruCiorilor: pe ce lume traiesc si-astia...
<2022-06-16T20:50:55.000Z> CosmaruCiorilor: si ce o mai scris? s-o mirat ca cum se poate in anul curent sa gandesca cineva asa?
<2022-06-16T20:51:04.000Z> con19: face propaganda oameniilor curcubeu prin tot felul de locuri
<2022-06-16T20:51:41.000Z> con19: asa ca am abordat-o si am studiat-o putin
<2022-06-16T20:52:20.000Z> CosmaruCiorilor: aa, si din abordare stie ea ca esti bazat?
<2022-06-16T20:52:28.000Z> con19: doar atata o scris, ii destul de limitata daca din tot ce i-am explicat doar atata o inteles
<2022-06-16T20:53:22.000Z> con19: nu stiu ce o crezut, dar cred ca is modest la psyops, am luat-o cu incetisorul
<2022-06-16T20:53:49.000Z> con19: depravata fata
<2022-06-16T20:54:03.000Z> CosmaruCiorilor: da cati ani are?
<2022-06-16T20:54:13.000Z> con19: 20, face 21 imediat
<2022-06-16T20:54:23.000Z> con19: am doxxat-o ca la carte, ii foarte naiva
<2022-06-16T20:55:00.000Z> CosmaruCiorilor: doxxat-o? deci nu o stii in realitate?
<2022-06-16T20:55:07.000Z> con19: stiam ca nu o sa reziste sa 'expuna' ce fel de persoane mai is in 2022
<2022-06-16T20:55:20.000Z> con19: nu, dar stiu aproape tot ce ii de stiut despre ea
<2022-06-16T20:55:49.000Z> con19: asa ca mi-am adus azi aminte sa vad daca si-o dat deja drumul la gura pentru upvoootes
<2022-06-16T20:56:13.000Z> CosmaruCiorilor: hahaha, si a facut-o, foarte previzibil
<2022-06-16T20:56:39.000Z> CosmaruCiorilor: macar e slaba? sau e jita grasa?
<2022-06-16T20:56:39.000Z> con19: eram convins, dar nu ma asteptam sa se intample asa repede
<2022-06-16T20:57:01.000Z> con19: ii grasa, ii frustrata serios de chestia asta
<2022-06-16T20:57:23.000Z> con19: Iisuse, dar ii depravata rau
<2022-06-16T20:57:55.000Z> CosmaruCiorilor: cum o zis cioara george floyd: "our young generation is clearly lost mane, clearly lost"
<2022-06-16T20:58:02.000Z> con19: :)))
<2022-06-16T20:58:02.000Z> CosmaruCiorilor: :))
<2022-06-16T20:58:14.000Z> CosmaruCiorilor: i-ai trimis creepypastauri cu floyd?
<2022-06-16T20:58:37.000Z> con19: nu, atunci o inceput sa nu mai poata handle the heat
<2022-06-16T20:58:54.000Z> con19: am inceput sa o spamez agresiv cu din astea
<2022-06-16T20:59:10.000Z> con19: da' i-am trimis cateva cu cioara
<2022-06-16T20:59:42.000Z> con19: sa vezi ce quit rage o dat cand i-am trimis faza cu jocul
<2022-06-16T20:59:53.000Z> CosmaruCiorilor: faza cu jocul?
<2022-06-16T21:00:10.000Z> con19 attached file https://i.poastcdn.org/286d2d5f5d5a20aafa263037f21dd7febc44b8d8d6f0560787d1fdfe78066fca.mp4
<2022-06-16T21:01:34.000Z> CosmaruCiorilor: :)))
<2022-06-16T21:01:41.000Z> CosmaruCiorilor: vai Doamne
<2022-06-16T21:01:54.000Z> CosmaruCiorilor: o fi facut spume la gura vazandu-si zeul batjocorit
<2022-06-16T21:01:54.000Z> con19: :)))
<2022-06-16T21:02:01.000Z> con19: nici nu ai idee
<2022-06-16T21:02:12.000Z> con19: ii din aia de umbla la marsuri din alea cu faggoti
<2022-06-16T21:02:17.000Z> con19: ii din Iasi
<2022-06-16T21:03:11.000Z> CosmaruCiorilor: o urasc tot mai mult pe masura ce imi dai detalii despre ea
<2022-06-16T21:03:30.000Z> con19: da, stiu ce zici
<2022-06-16T21:03:42.000Z> CosmaruCiorilor: efectiv le face treaba strainilor
<2022-06-16T21:03:59.000Z> CosmaruCiorilor: astia din cate stiu aduc cu gramada de straini la parade sa le faca sa para mai populare
<2022-06-16T21:04:03.000Z> con19: singurul lucru bun ii ca pare ca mai is din astia ca noi, mai is posturi prin thread-ul ala in care se tot plang
<2022-06-16T21:04:17.000Z> con19: damn true
<2022-06-16T21:04:46.000Z> con19: si cretinii astia nu se trezesc
<2022-06-16T21:04:52.000Z> con19: se complac in mizerie
<2022-06-16T21:05:27.000Z> CosmaruCiorilor: nu stiu mai bine, is apostati sau se trag din familie de apostati
<2022-06-16T21:05:45.000Z> CosmaruCiorilor: au acces la cultura occidentala si is otraviti de ea
<2022-06-16T21:05:49.000Z> con19: asa-i
<2022-06-16T21:05:56.000Z> con19: exact
<2022-06-16T21:06:20.000Z> con19: stii, cateodata ai impresia ca nu ii dracu' asa negru, ca se exagereaza
<2022-06-16T21:06:31.000Z> con19: dar ii mult mai negru decat ti-ai imagina
<2022-06-16T21:07:34.000Z> CosmaruCiorilor: exact, america/ZOG is pericolul numaru unu pentru poporu nostru si pentru Biserica
<2022-06-16T21:07:47.000Z> con19: adevarat
<2022-06-16T21:08:30.000Z> CosmaruCiorilor: orice efort si masura luata impotriva "vestului" de azi e bine venita si trebuie lovit fara mila
<2022-06-16T21:08:42.000Z> CosmaruCiorilor: recent in Romania vad ca isi incearca CIA-ul norocul cu AURu
<2022-06-16T21:08:42.000Z> con19: corect
<2022-06-16T21:09:14.000Z> con19: da, parca incep sa fie mult mai vizibile toate ops-urile astea
<2022-06-16T21:09:21.000Z> CosmaruCiorilor: adica ai cativa oameni bazati acolo cum ar fi Lavric, dar partidu e condus de Gheorghe Simion
<2022-06-16T21:09:28.000Z> CosmaruCiorilor: stii ce o facut Simion?
<2022-06-16T21:09:59.000Z> con19: ironic, cu cat devin mai evidente - cu atata cretinii astia fac abstractie de ele
<2022-06-16T21:10:21.000Z> con19: da, Lavric pare legit, I mean, il stiam de mai mult timp
<2022-06-16T21:10:31.000Z> con19: nu, nu am urmarit in ultimul timp
<2022-06-16T21:11:22.000Z> CosmaruCiorilor: Simion ii arde sa faca "one struggle" cu maia sandu pentru unirea Moldovei cu Romania (ceea ce n-ar fi fost un lucru rau- DACA nu eram condusi de straini si eram sub NATO si UE)
<2022-06-16T21:11:35.000Z> CosmaruCiorilor: maia sandu care sustine parada sodomita din Chisinau apropo
<2022-06-16T21:11:39.000Z> con19: :)))))
<2022-06-16T21:12:06.000Z> con19: nu cred, vor sa traga si Moldova cat ii si ea de distrusa in circul asta sinistru
<2022-06-16T21:12:47.000Z> CosmaruCiorilor: da, mai ales daca te uiti la stiri aia vezi
<2022-06-16T21:13:28.000Z> con19: ii cum zici, Basarabia ii Romania dar in contextul asta sa te aliezi cu griftera aia ii scandalos
<2022-06-16T21:13:31.000Z> CosmaruCiorilor: maia sandu care vrea sa faca armata in colaborare cu NATO, maia sandu care condamna primaru Chisinaului ca nu a permis parada globohomo, vorbeste despre integrarea in UE
<2022-06-16T21:14:02.000Z> con19: stiu, imi pare rau de moldovenii de peste prut, au aceeasi soarta blestemata ca a noastra
<2022-06-16T21:14:23.000Z> CosmaruCiorilor: stema partidului AUR e harta romaniei jumate, stelele uniunii europene aialalta jumatate, zicala e "Romania mare in Europa"
<2022-06-16T21:14:44.000Z> CosmaruCiorilor: ma crezi ca prima data cand am vazut un  sticker de la AUR cu stema lor am crezut ca era ceva ONG de libtarzi?
<2022-06-16T21:15:00.000Z> CosmaruCiorilor: :))
<2022-06-16T21:15:08.000Z> con19: stiu, am rechizitionat un afis din ala de campanie si l-am inramat la fostele alegeri ca sa ii trigger-uiesc pe unii
<2022-06-16T21:15:16.000Z> con19: :))))
<2022-06-16T21:15:29.000Z> CosmaruCiorilor: da lol
<2022-06-16T21:15:39.000Z> CosmaruCiorilor: amu sa fiu sincer chiar au unii oameni acolo care trebuie sustinuti
<2022-06-16T21:16:09.000Z> CosmaruCiorilor: dar trebuie mustrati cu putere astia care is conservatori/plante americane
<2022-06-16T21:16:16.000Z> con19: sincer, am auzit de ei prima data in dimineata de dupa vot cand bagau titlurile alea bombastice pe burtiera
<2022-06-16T21:16:56.000Z> con19: 'partid extremist xenofob antisemit eurosceptic'
<2022-06-16T21:17:20.000Z> CosmaruCiorilor: eu am stiut de ei dinainte de vot, nu stiam de Lavric, si am avut putina speranta cand am vazut ce acuzatii le se arunca dupa vot (cum zici tu)
<2022-06-16T21:17:45.000Z> con19: I pulled some lulz tho :)))
<2022-06-16T21:18:08.000Z> CosmaruCiorilor: pe cine ai facut sa turbeze?
<2022-06-16T21:18:17.000Z> con19: mi-o zis cineva intr-un call ca nu ii etic
<2022-06-16T21:18:23.000Z> con19: pe niste maimutoi de colegi
<2022-06-16T21:18:30.000Z> con19: hipsteri din astia de duzina
<2022-06-16T21:18:37.000Z> CosmaruCiorilor: hahaha "nu e etic" auzi acolo
<2022-06-16T21:18:41.000Z> con19: :))))
<2022-06-16T21:18:57.000Z> CosmaruCiorilor: singura speranta ce o vad in AUR e daca face cineva o lovitura de partid
<2022-06-16T21:19:18.000Z> con19: well, 99% din colegii is ghei USRI-isti
<2022-06-16T21:19:41.000Z> CosmaruCiorilor: ce bine ca USR-ul moare la popularitate
<2022-06-16T21:19:51.000Z> con19: sau poate nu, dar nu au curaj sa isi sustina convingerile
<2022-06-16T21:20:02.000Z> con19: dar in orice caz, 95% is convins ca is
<2022-06-16T21:20:37.000Z> con19: sper sa crape si sa ia cu el toata gloata de globohomo-istii
<2022-06-16T21:20:48.000Z> con19: doar ca o sa se reprofileze sodomitii
<2022-06-16T21:21:21.000Z> CosmaruCiorilor: n-o sa se intample, in cel mai bun caz intra in colaps occidentul si atunci n-o sa mai fie dati bani artificial in tara sa se sustina cauzele astea bolnave
<2022-06-16T21:21:22.000Z> con19: sau daca nu era de ajuns, 'partidele clasice' o sa le preia si mai multe puncte de discutii sa castige bazin electoral
<2022-06-16T21:22:05.000Z> con19: sper
<2022-06-16T21:22:47.000Z> con19: poate o sa zici ca is prea pesimist, dar ii ce ai subliniat mai sus, in cazul de fata trebuie terapie de soc sa se materializeze ceva
<2022-06-16T21:23:29.000Z> con19: scursuriile astea is inflitrate la toate nivelurile
<2022-06-16T21:24:15.000Z> CosmaruCiorilor: Avem anumite avantaje la noi ce-i drept, si va trebui sa gasim metode de a ne folosi de ele
<2022-06-16T21:24:30.000Z> con19: era unu', nu stiu in ce calitate care facea ieri/alaltaieri propaganda sa se declare jadanii 'evrei', sa nu le fie rusine de 'mostenirea' lor
<2022-06-16T21:24:48.000Z> con19: ma refer la recensamantul asta
<2022-06-16T21:24:54.000Z> CosmaruCiorilor: ce trist, sa faci reclama la jidani pe gratis
<2022-06-16T21:25:42.000Z> con19: nu stiu in ce calitate era, nu pot sa bag mana in foc ca era goyim spalat pe creier sau jadan in cauza
<2022-06-16T21:26:38.000Z> CosmaruCiorilor: hmm
<2022-06-16T21:26:53.000Z> CosmaruCiorilor: ce pot sa spun e ca la nivelu institutiilor is cateva avantaje
<2022-06-16T21:27:10.000Z> CosmaruCiorilor: este un grup relativ numeros in SRI care e nationalist, problema e ca nu ei conduc serviciul
<2022-06-16T21:27:42.000Z> CosmaruCiorilor: si avem oameni in facultati, cum ar fi Corvin Lupu, care de altcumva e responsabil pentru curentul asta in interiorul SRI-ului
<2022-06-16T21:27:48.000Z> con19: nu stiu, am auzit speculatii dar nu is convins
<2022-06-16T21:28:22.000Z> con19: m-as bucura sa fie asa, conteaza sa ai oamenii din astia pe orice palier
<2022-06-16T21:28:23.000Z> CosmaruCiorilor: eu am vazut stire cu agent SRI arestat pentru ca a amenintat institutul elie wiesel pentru "studierea" holocaustului
<2022-06-16T21:29:28.000Z> CosmaruCiorilor: de asemenea is judecatori de partea noastra, recent un judecator pro-sodomie, pro-pedofilie din Cluj pe nume cristi danilet a fost dat afara pentru ca a facut vlog cu nunchunguri (destul de hilar ca asta a fost motivul)
<2022-06-16T21:29:30.000Z> con19: ca o venit vorba, am auzit ca s-o facut ceva remake la Mihai Viteazu?
<2022-06-16T21:29:51.000Z> CosmaruCiorilor: nu stiu nimic de o refacere la Mihai Viteazu
<2022-06-16T21:29:53.000Z> con19: ala ii oligofren de tot
<2022-06-16T21:30:03.000Z> con19: am fost surprins si eu, dar
<2022-06-16T21:30:49.000Z> con19: MAIA MORGENSTERN in rolul mamei lui Mihai Viteazul?
<2022-06-16T21:31:36.000Z> con19: iti aduci aminte anul trecut de faza cu mail-urile alea 'antisemite'?
<2022-06-16T21:31:52.000Z> CosmaruCiorilor: da, tin minte ca ea era cea care se plangea ca i se spune jidanca
<2022-06-16T21:32:16.000Z> CosmaruCiorilor: si ca ceva bolnav mintal care era etnic jidan conform unui politist a fost cel care i-a trimis amenintarile
<2022-06-16T21:32:28.000Z> con19: serios nu stiu daca era legit sau psyop
<2022-06-16T21:32:50.000Z> con19: ca s-o intenit anu' trecut discutiile 'defaimatoare' la adresa lor
<2022-06-16T21:33:25.000Z> CosmaruCiorilor: da ma, de la 10 postari "anti-semite" in toata Romania s-a ajuns la 15, incredibil
<2022-06-16T21:33:30.000Z> con19: stiu ca s-o aprins scanteia atunci cand era vorba ca introduc materie de 'istoria holocaustului' sau ceva
<2022-06-16T21:33:56.000Z> CosmaruCiorilor: da, au anuntat si asta, sper ca nu a reusit sa fie impusa
<2022-06-16T21:34:20.000Z> con19: stiu ce zici, inca nu ai masa critica sa ii impingi inapoi
<2022-06-16T21:34:56.000Z> CosmaruCiorilor: in institutii is oameni ce se opun, aia e clar, problema ii ca nu stim foarte precis cine si atunci nu stim pe cine sa sustinem
<2022-06-16T21:35:43.000Z> CosmaruCiorilor: un lucru care ma bucura e ca colonelu Zarnescu a reusit sa scape de condamnare pentru negarea Holocaustului
<2022-06-16T21:35:50.000Z> con19: asta ii alta problema, ca nu gasesti pe cineva cat de cat impozant sa pui ca lider
<2022-06-16T21:36:32.000Z> con19: da? nu is foarte la curent ca is destul de prins acuma
<2022-06-16T21:36:42.000Z> con19: mai urmaresc inpolitics.ro
<2022-06-16T21:36:58.000Z> con19: imi mai dau speranta comentariile
<2022-06-16T21:37:13.000Z> CosmaruCiorilor: oo interesant site
<2022-06-16T21:37:33.000Z> CosmaruCiorilor: culmea ca si eu urmaresc un site similar cu asta, "incorectpolitic.com", am fost prieten cu cel care l-a lansat
<2022-06-16T21:37:48.000Z> con19: fain
<2022-06-16T21:37:53.000Z> CosmaruCiorilor: dar de multe ori reposteaza articole de boomer din pacate pentru ca e ocupat
<2022-06-16T21:38:22.000Z> con19: stiu cum ii cu timpul
<2022-06-16T21:38:27.000Z> CosmaruCiorilor: dar ultima data a reusit sa stranga cate 10.000-20.000 de vizitatori pe zi
<2022-06-16T21:39:11.000Z> CosmaruCiorilor: el era de parere ca ar trebui sa fie mai mult continut bazat care sa fie postat de oamenii nostrii
<2022-06-16T21:39:27.000Z> con19: is spate nu ii tot Marius?
<2022-06-16T21:39:31.000Z> con19: *in
<2022-06-16T21:39:41.000Z> CosmaruCiorilor: Marius?
<2022-06-16T21:39:47.000Z> CosmaruCiorilor: nu, nu il cheama Marius
<2022-06-16T21:39:48.000Z> con19: Marius Tranca, nu il stii?
<2022-06-16T21:40:00.000Z> con19: credeam ca tot el ii
<2022-06-16T21:40:03.000Z> CosmaruCiorilor: imi suna cunoscut, dar nu-mi amintesc
<2022-06-16T21:40:33.000Z> con19: de la nationalisti.ro
<2022-06-16T21:40:33.000Z> CosmaruCiorilor: AA stai da, tin minte
<2022-06-16T21:40:52.000Z> con19: mai avea inca un blog, dar cred ca ii offline
<2022-06-16T21:40:55.000Z> CosmaruCiorilor: el mai lasa comentarii pe incorectpolitic, si se mai intelege si cu detinatorul de la incorectpolitic
<2022-06-16T21:41:05.000Z> con19: am crezut ca el ii in spate
<2022-06-16T21:41:32.000Z> con19: nu stiu de tine, dar il respect pe Marius pentru tot ce o facut
<2022-06-16T21:41:53.000Z> CosmaruCiorilor: nu stiu multe de el, dar cred ca e de treaba
<2022-06-16T21:41:59.000Z> con19: ii de apreciat si doar pentru faptul ca are coloana vertebrala si isi asuma tot ce face
<2022-06-16T21:42:05.000Z> CosmaruCiorilor: e de partea noastra in orice caz
<2022-06-16T21:42:33.000Z> con19: cred ca prin 2012-2014 (?) o fost inchis
<2022-06-16T21:42:50.000Z> con19: 'primul cetatean roman condamnat pentru antisemitism'
<2022-06-16T21:43:01.000Z> CosmaruCiorilor: da? nu stiam
<2022-06-16T21:43:28.000Z> con19: atunci eram prin liceu si incercam sa cotizez sa tina sus site-urile
<2022-06-16T21:44:20.000Z> CosmaruCiorilor: ai fost implicat destul de bine in cazu asta
<2022-06-16T21:44:53.000Z> con19: eh, nu foarte mult
<2022-06-16T21:44:58.000Z> con19: incercam sa ajut si eu cumva
<2022-06-16T21:45:17.000Z> con19: nu stiu cati ani ai, tu ai prins yahoo mess?
<2022-06-16T21:45:53.000Z> con19: aveam mai multe 'profile' si spamam in prostie in speranta ca se mai trezeste unul si altul
<2022-06-16T21:46:02.000Z> CosmaruCiorilor: am 20, n-am apucat sa vad decat cum scria fratimiu mai mare pe yahoo mess
<2022-06-16T21:46:14.000Z> con19: multi inainte
<2022-06-16T21:46:18.000Z> CosmaruCiorilor: mersi
<2022-06-16T21:46:27.000Z> con19: dar tot stii care era treaba
<2022-06-16T21:46:51.000Z> CosmaruCiorilor: da, avea emojiuri faine din cate tin minte
<2022-06-16T21:46:59.000Z> con19: :)))
<2022-06-16T21:47:00.000Z> CosmaruCiorilor: era unu cu o femeie care tipa si un schelet ce-si tinea un os in mana
<2022-06-16T21:47:10.000Z> con19: =))))
<2022-06-16T21:47:19.000Z> con19: m-ai facut melancolic acuma
<2022-06-16T21:47:39.000Z> CosmaruCiorilor: mai tin minte cum fratimiu ii trimitea valuri dupa valuri de emojiuri care rad plangand lui gagica-sa
<2022-06-16T21:48:01.000Z> CosmaruCiorilor: si care dadeau cu pumnu in podea si se rasuceau pe o parte si pe alta
<2022-06-16T21:48:07.000Z> con19: ce vremuri
<2022-06-16T21:48:13.000Z> CosmaruCiorilor: si mie mi dor de chestiile astea, chiar daca personal nu m-am bagat in ele
<2022-06-16T21:48:18.000Z> con19: asta era =)))) cred
<2022-06-16T21:48:22.000Z> CosmaruCiorilor: da
<2022-06-16T21:48:39.000Z> con19: fain
<2022-06-16T21:48:50.000Z> con19: faceai 'schimb de liste'
<2022-06-16T21:49:04.000Z> CosmaruCiorilor: cu aia deja n-am experienta
<2022-06-16T21:49:19.000Z> CosmaruCiorilor: mai mult numa spectator la ce scria fratimiu pe mess eram
<2022-06-16T21:49:27.000Z> con19: un sfert din aia pe care ii importai de intrebau cine esti/de unde ii ai 'id-ul' si iti dadeau igg
<2022-06-16T21:49:33.000Z> con19: (ignore)
<2022-06-16T21:49:36.000Z> CosmaruCiorilor: :))
<2022-06-16T21:50:02.000Z> con19: era fain ca puteai sa pui href direct la status
<2022-06-16T21:50:12.000Z> CosmaruCiorilor: "SALUT VREAU SA-TI VORBESC DE JIDANI" "cine dracu esti? igg."
<2022-06-16T21:50:26.000Z> con19: you have no idea
<2022-06-16T21:50:29.000Z> con19: :)))
<2022-06-16T21:50:36.000Z> CosmaruCiorilor: =))
<2022-06-16T21:50:48.000Z> CosmaruCiorilor: erai gigachadul schizo, in camasa de forta la tastatura pe mess
<2022-06-16T21:50:53.000Z> con19: apoi s-o stricat tot
<2022-06-16T21:51:11.000Z> con19: o prins tractiune facebook-ul in Romania
<2022-06-16T21:51:20.000Z> con19: era 'de prost gust' sa nu iti faci profil real
<2022-06-16T21:51:36.000Z> con19: si asa o inceput cu social media si attention whores
<2022-06-16T21:51:48.000Z> con19: avea fratele tau hi5?
<2022-06-16T21:52:19.000Z> con19: ma rog, attention whores la care li se da atentie, ca attention whores erau si pe hi5
<2022-06-16T21:52:20.000Z> CosmaruCiorilor: nu stiu ce-i aia
<2022-06-16T21:52:42.000Z> CosmaruCiorilor: nu stiu sa fi avut
<2022-06-16T21:52:44.000Z> con19: era un fel de myspace
<2022-06-16T21:53:05.000Z> con19: dar era destul de salbatic prin Romania, nu chiar ca fedi-ul dar era amuzant
<2022-06-16T21:53:19.000Z> con19: fiecare utilizator isi putea customiza pagina
<2022-06-16T21:54:11.000Z> con19: nu avea nimeni numele legal/real, era plin de retarzi, cocalari si pitipoance
<2022-06-16T21:54:27.000Z> CosmaruCiorilor: :))
<2022-06-16T21:54:49.000Z> con19: Lord, I miss those times
<2022-06-16T21:55:19.000Z> CosmaruCiorilor: cea mai apropiata chestie de medie sociala ce am avut-o io o fost robloxu
<2022-06-16T21:55:25.000Z> con19: campionate de CS, AoE, Heroes
<2022-06-16T21:55:35.000Z> con19: cs te-ai jucat?
<2022-06-16T21:55:37.000Z> con19: 1.6
<2022-06-16T21:55:40.000Z> CosmaruCiorilor: 1.6 da
<2022-06-16T21:55:42.000Z> CosmaruCiorilor: la info
<2022-06-16T21:55:48.000Z> con19: my man
<2022-06-16T21:55:51.000Z> CosmaruCiorilor: si putin si in timpu liber
<2022-06-16T21:55:58.000Z> CosmaruCiorilor: imi placea sa joc cu teroristii si sa iau AUG
<2022-06-16T21:56:13.000Z> CosmaruCiorilor: si AoE 2 m-am jucat mult cu fratii
<2022-06-16T21:56:14.000Z> con19: :))) ciudatule
<2022-06-16T21:56:17.000Z> con19: aug
<2022-06-16T21:56:24.000Z> CosmaruCiorilor: cu AUG vedeam cel mai bine unde trag
<2022-06-16T21:56:27.000Z> con19: b-4-3
<2022-06-16T21:56:37.000Z> con19: master race
<2022-06-16T21:56:41.000Z> con19: si awp
<2022-06-16T21:57:20.000Z> CosmaruCiorilor: tu erai deci lunetistul ala ce ma omora tot timpu la colt?
<2022-06-16T21:57:31.000Z> CosmaruCiorilor: ZDREANTA MA-TII
<2022-06-16T21:57:32.000Z> con19: da :)))
<2022-06-16T21:57:40.000Z> con19: kick camperule
<2022-06-16T21:57:55.000Z> CosmaruCiorilor: )):<
<2022-06-16T21:58:02.000Z> con19: nu eram asa bun la awp
<2022-06-16T21:58:33.000Z> con19: jucam aproape exclusiv counter cu b-4-3 si desert deagle
<2022-06-16T21:58:53.000Z> con19: i mean, era cea mai comuna chestie
<2022-06-16T21:59:17.000Z> con19: WoW ai jucat?
<2022-06-16T21:59:54.000Z> CosmaruCiorilor: putin numa, a insistat un prieten de pe roblox care mi-o dat "groom" in bazare, da n-am prins pofta de el
<2022-06-16T22:00:19.000Z> con19: da, nici eu nu am jucat mult, tot asa m-o convins si pe mine cineva
<2022-06-16T22:00:24.000Z> con19: dar omul era obsedat
<2022-06-16T22:00:28.000Z> con19: OBSEDAT
<2022-06-16T22:00:32.000Z> CosmaruCiorilor: :))
<2022-06-16T22:00:43.000Z> con19: acuma ii sofer pe tir
<2022-06-16T22:01:03.000Z> CosmaruCiorilor: sic semper jucatorii de WoW
<2022-06-16T22:01:18.000Z> con19: :)))
<2022-06-16T22:01:19.000Z> CosmaruCiorilor: vor sa joace WoW, dar se trezesc ca joaca eurotruck in viata reala
<2022-06-16T22:01:41.000Z> con19: :))) Metin ai jucat?
<2022-06-16T22:01:45.000Z> CosmaruCiorilor: da
<2022-06-16T22:01:50.000Z> con19: :))))))))))))
<2022-06-16T22:02:01.000Z> CosmaruCiorilor: un coleg de liceu m-o pus sa sparg la metine ca un negru ce culegea bumbac pe plantatie
<2022-06-16T22:02:03.000Z> con19: si pe serverele publice?
<2022-06-16T22:02:11.000Z> CosmaruCiorilor: da
<2022-06-16T22:02:32.000Z> con19: oare care is sansele sa fi interactionat
<2022-06-16T22:02:42.000Z> CosmaruCiorilor: toata lumea era obsedata de fms +9, erau meme cu oameni ce se bat in fata la grajdar
<2022-06-16T22:02:46.000Z> con19: nu am jucat mult, era pentru 'lameri'
<2022-06-16T22:02:59.000Z> CosmaruCiorilor: eram antisocial pe metin, numa spargeam metine in timp ce vorbeam cu aia pe skype
<2022-06-16T22:03:01.000Z> con19: da, era nice
<2022-06-16T22:03:22.000Z> con19: te duceai la fierar si o pierdeai la +7
<2022-06-16T22:03:26.000Z> con19: :)))
<2022-06-16T22:03:44.000Z> CosmaruCiorilor: asa erau memele
<2022-06-16T22:03:53.000Z> con19: te duceai aia mai mari la amazoane
<2022-06-16T22:03:58.000Z> con19: *duceau
<2022-06-16T22:04:01.000Z> CosmaruCiorilor: da
<2022-06-16T22:04:22.000Z> con19: inca nu pot sa concep ca o trecut atata timp
<2022-06-16T22:04:28.000Z> CosmaruCiorilor: initial am vrut sa raman la omorat caini salbatici flamanzi da o venit unu din ei sa ajute cu amazoanele
<2022-06-16T22:04:35.000Z> con19: :))))
<2022-06-16T22:04:45.000Z> CosmaruCiorilor: nici io, is putin deprimat ca e deja 2022
<2022-06-16T22:04:48.000Z> con19: 'temnita maimutei'
<2022-06-16T22:05:07.000Z> con19: Doamne, distrusi erau aia
<2022-06-16T22:05:18.000Z> con19: faceau nunti pe acolo
<2022-06-16T22:05:43.000Z> CosmaruCiorilor: ah da, renumitele "samance" care categoric nu erau barbati in realitate
<2022-06-16T22:05:53.000Z> con19: mi s-o impregnat pe timpane temele alea de la metin
<2022-06-16T22:05:58.000Z> con19: =))))))))))))))
<2022-06-16T22:06:07.000Z> con19: aia erau troonii in negare
<2022-06-16T22:06:22.000Z> CosmaruCiorilor: youtube.com/watch?v=bn1YCClRF-g
<2022-06-16T22:06:46.000Z> con19: CE MI-AI FACUT
<2022-06-16T22:06:57.000Z> con19: mai bine ma prindeai cu rickroll-ul
<2022-06-16T22:08:50.000Z> CosmaruCiorilor attached file https://i.poastcdn.org/eabe8886b1b5fd141b6f1350abc95ed267089a095c8dd0298480d535ba6cd759.jpg
<2022-06-16T22:09:00.000Z> con19: :)))
<2022-06-16T22:09:07.000Z> con19: feels man
<2022-06-16T22:09:19.000Z> CosmaruCiorilor: asta e rahatul :'''''')
<2022-06-16T22:09:27.000Z> con19: of of
<2022-06-16T22:09:31.000Z> con19: ce vremuri
<2022-06-16T22:10:12.000Z> con19: amu' drept sun ca un boomer
<2022-06-16T22:10:48.000Z> CosmaruCiorilor: cand s-o facut revelion 2022 am baut tuica ca un disperat si m-am comportat ca si cum ar fi fost ultima mea zi pe pamant, efectiv nu credeam ca timpu o sa treaca asa 
<2022-06-16T22:10:54.000Z> CosmaruCiorilor: nu credeam ca apuc anu asta
<2022-06-16T22:11:12.000Z> CosmaruCiorilor: si m-am trezit cu durere de cap ce dracu
<2022-06-16T22:11:19.000Z> con19: o zici ca shitposting sau real feels?
<2022-06-16T22:11:24.000Z> CosmaruCiorilor: real real
<2022-06-16T22:11:30.000Z> con19: sper ca nu ai vreo problema sau ceva
<2022-06-16T22:11:34.000Z> CosmaruCiorilor: nu
<2022-06-16T22:11:41.000Z> CosmaruCiorilor: amu nu mai beau
<2022-06-16T22:11:43.000Z> con19: m-am linistit
<2022-06-16T22:11:58.000Z> CosmaruCiorilor: am renuntat la bautura dupa revelion ca nu mi-o placut mahmureala de dupta
<2022-06-16T22:12:04.000Z> con19: ii greu
<2022-06-16T22:12:04.000Z> CosmaruCiorilor: dar inainte de asta imi placea mult tuica
<2022-06-16T22:12:10.000Z> con19: :)))
<2022-06-16T22:12:30.000Z> con19: da, nici eu nu stiu cum o trecut
<2022-06-16T22:12:45.000Z> con19: parca era vorba ca timpul se dilata, nu contracta
<2022-06-16T22:13:06.000Z> CosmaruCiorilor: da, ce vrajeala
<2022-06-16T22:13:27.000Z> CosmaruCiorilor: si io tin minte inca precis cand s-o facut anu 2012
<2022-06-16T22:13:43.000Z> CosmaruCiorilor: si tin minte precis cand in 2009 o murit primu om cunoscut
<2022-06-16T22:13:52.000Z> con19: rip
<2022-06-16T22:14:12.000Z> con19: da, am multe momente pe care inca le pot vizualiza clar
<2022-06-16T22:14:52.000Z> con19: era ceva emisiune in care argumenta unu' ca cumva memoriile se transmuta sa fie mai pozitive decat o fost ca un mecanism de coping a creierului
<2022-06-16T22:14:53.000Z> CosmaruCiorilor: un vecin ce o fost in gulag, oridecate ori ne vedea pe mine si pe fratimiu mai mic zicea "ce dulci sunt", si o data cand vecinu ala batran o ramas afara in haine de casa si slapi iarna, iar usa de la bloc era inchisa si i-am deschis noi sa intre
<2022-06-16T22:15:22.000Z> CosmaruCiorilor: foarte probabil sa fie reala chestia cu memoriile
<2022-06-16T22:15:27.000Z> con19: nice, bravos
<2022-06-16T22:15:32.000Z> con19: nu stiu
<2022-06-16T22:15:54.000Z> con19: nu vreau sa te doxxez sau ceva, dar esti ardelean?
<2022-06-16T22:16:12.000Z> CosmaruCiorilor: moldovean
<2022-06-16T22:16:26.000Z> con19: pe aproape
<2022-06-16T22:16:41.000Z> con19: scrii foarte asemanator cu ardelenii
<2022-06-16T22:16:50.000Z> CosmaruCiorilor: :))
<2022-06-16T22:16:55.000Z> con19: fratele meu moldovean, respect
<2022-06-16T22:17:01.000Z> CosmaruCiorilor: deci ma da de gol scrisu e?
<2022-06-16T22:17:08.000Z> CosmaruCiorilor: bine bine, is ardelean
<2022-06-16T22:17:24.000Z> con19: da, te cam da de gol
<2022-06-16T22:17:32.000Z> CosmaruCiorilor: dar is moldovaboo si pretind ca is moldovean pe fedi ca sa bag vrajeala sa fiu greu de doxxat
<2022-06-16T22:17:58.000Z> con19: i mean, moldovenii din Bucovina is foarte apropiati ca exprimare de ardeleni
<2022-06-16T22:18:01.000Z> con19: bine faci
<2022-06-16T22:18:05.000Z> CosmaruCiorilor: am citit letopisetul tarai moldovii si mi-o placut la nebunie
<2022-06-16T22:18:20.000Z> CosmaruCiorilor: si restu lumii inafara de mine care o trebuit sa il citeasca nu i-o placut
<2022-06-16T22:18:37.000Z> con19: oricum, judetele vecine is un mozaic, impart multe chestii comune
<2022-06-16T22:19:01.000Z> CosmaruCiorilor: da
<2022-06-16T22:19:03.000Z> con19: ii prima scriere ce atesta, nu?
<2022-06-16T22:19:12.000Z> con19: is afon la istorie
<2022-06-16T22:19:16.000Z> CosmaruCiorilor: prima scriere in romana cunoscuta
<2022-06-16T22:19:22.000Z> CosmaruCiorilor: oficiala, ca mai este o scrisoare
<2022-06-16T22:19:23.000Z> con19: da, la asta ma refeream
<2022-06-16T22:19:56.000Z> con19: imi plac mult postariile tale de pe aici, mai invat una alta fara sa ma ma apuc sa sap
<2022-06-16T22:20:27.000Z> CosmaruCiorilor: ma bucur
<2022-06-16T22:21:05.000Z> CosmaruCiorilor: cateodata cred ca am prost obicei sa dau informatie cu lingurita fara sa il pun pe cel cu care vorbesc la lucru dar daca is oameni care apreciaza continui sa o fac
<2022-06-16T22:21:24.000Z> con19: works for me
<2022-06-16T22:21:27.000Z> CosmaruCiorilor: Christ_is_Lord ii mare inspiratie in sensu asta, tipu ala face niste postari bine
<2022-06-16T22:21:33.000Z> con19: am vazut
<2022-06-16T22:21:42.000Z> con19: si SuperLutheran sau cum ii
<2022-06-16T22:21:54.000Z> CosmaruCiorilor: da, si ala, stie Biblia foarte bine
<2022-06-16T22:22:10.000Z> con19: parca el ii pastor, asa-i? si o fost doxxat
<2022-06-16T22:22:24.000Z> CosmaruCiorilor: da, l-au doxat
<2022-06-16T22:22:27.000Z> con19: ca graf, borzoi
<2022-06-16T22:22:40.000Z> CosmaruCiorilor: imi place ca in orice unghi o puneau, nu puteau sa il faca sa arete prost
<2022-06-16T22:22:59.000Z> CosmaruCiorilor: da, graf, borzoi, SL, toti au fost doxati
<2022-06-16T22:23:01.000Z> con19: si mai era artistul ala vizual
<2022-06-16T22:23:11.000Z> CosmaruCiorilor: Jinjerzilla? da
<2022-06-16T22:23:22.000Z> con19: da, el
<2022-06-16T22:23:42.000Z> CosmaruCiorilor: imi placea cum desena ala, sper ca nu s-o lasat de treaba
<2022-06-16T22:24:18.000Z> con19: radem si glumim, dar in ce conjunctura am ajuns sa nu ne mai putem expune convingeriile public
<2022-06-16T22:24:26.000Z> con19: ii ireal
<2022-06-16T22:24:36.000Z> con19: da, era nice
<2022-06-16T22:24:50.000Z> CosmaruCiorilor: in Romania e totusi bine ca nu e asa grav
<2022-06-16T22:25:21.000Z> con19: da, dar incepe sa prinda radacini si pe aici
<2022-06-16T22:25:22.000Z> CosmaruCiorilor: adica in america se duce un tranilau, isi arata scula la copii de 5 ani, ies oameni sa protesteze si CONSERVATORII cheama politia sa aresteze pe aia care vin sa protesteze
<2022-06-16T22:25:34.000Z> con19: 'conservatori'
<2022-06-16T22:25:37.000Z> con19: :)))))))))))
<2022-06-16T22:25:50.000Z> CosmaruCiorilor: da, efectiv opozitie controlata
<2022-06-16T22:26:18.000Z> con19: cel putin pentru mine ii evident ca vor sa transforme chestia asta in politica de casa
<2022-06-16T22:26:39.000Z> con19: inca nu au parghiile necesare, dar acolo se indreapta
<2022-06-16T22:27:31.000Z> CosmaruCiorilor: nu vreau sa fedpostez, da stiu foarte bine cum poate fi prevenit asta
<2022-06-16T22:27:33.000Z> CosmaruCiorilor: toti stim
<2022-06-16T22:27:35.000Z> con19: am ajuns sa nu mai pot critica/fac observatii decente despre ceva ca ajung la HR?
<2022-06-16T22:27:43.000Z> con19: i mean, decente
<2022-06-16T22:28:01.000Z> con19: inofensive
<2022-06-16T22:28:02.000Z> CosmaruCiorilor: te-o chemat sefii sa te certe pentru ce crezi?
<2022-06-16T22:28:10.000Z> con19: nu chiar sefii
<2022-06-16T22:28:25.000Z> con19: supervizorii
<2022-06-16T22:28:26.000Z> CosmaruCiorilor: a da, ca HR inseamna resurse umane
<2022-06-16T22:28:39.000Z> con19: am avut cateva 'discutii'
<2022-06-16T22:28:49.000Z> con19: despre 'atitudinea' mea
<2022-06-16T22:29:01.000Z> con19: si cum ma 'raportez' la chestiile curente
<2022-06-16T22:29:44.000Z> CosmaruCiorilor: dar ce ti-o zis specific a ai facut??
<2022-06-16T22:30:13.000Z> con19: ca nu is potrivite punctele mele de vedere si nu is in concordanta cu 'cultura' companiei
<2022-06-16T22:30:34.000Z> con19: si ca 'da, exista regulament intern ca nu se face politica la locul de munca'
<2022-06-16T22:30:44.000Z> con19: dar it's ok when they do it
<2022-06-16T22:31:08.000Z> CosmaruCiorilor: pai zi-le atunci ca nu vei face politica numa cand altii vor face politica
<2022-06-16T22:31:19.000Z> con19: eu nu am voie sa imi dau cu parerea despre chestiunile astea, dar ei pot aduna semnaturi pentru 'partidul politic' la lucru
<2022-06-16T22:31:33.000Z> CosmaruCiorilor: hai serios
<2022-06-16T22:31:40.000Z> CosmaruCiorilor: bataie de joc
<2022-06-16T22:31:51.000Z> con19: stiu
<2022-06-16T22:32:22.000Z> con19: nu exagerez, dubla masura ii cat se poate de reala si bine ancorata
<2022-06-16T22:32:51.000Z> CosmaruCiorilor: te cred
<2022-06-16T22:33:31.000Z> CosmaruCiorilor: amu io ma duc la culcare
<2022-06-16T22:33:44.000Z> CosmaruCiorilor: noapte buna, o fost fain sa schimbam mesaje
<2022-06-16T22:33:47.000Z> con19: de asta iti zic, si eu is bucuros ca inca la noi ii intr-o oarecare masura bine dar s-ar putea sa nu tina mult
<2022-06-16T22:33:50.000Z> con19: da, nice talk
<2022-06-16T22:34:02.000Z> con19: really, de mult nu am mai avut o discutie asa
<2022-06-16T22:34:05.000Z> con19: ne auzim
<2022-06-16T22:34:09.000Z> con19: noapte buna
<2022-06-19T13:36:56.000Z> CosmaruCiorilor attached file https://i.poastcdn.org/d64c092bb26dc368cc00916fe4c0c3739d6ffd48cdf35682e2a6a96bb7e392a6.jpg
<2022-06-19T13:37:34.000Z> CosmaruCiorilor: BICEPT SI ANTEBRAT 💪🏻
<2022-06-19T13:38:36.000Z> CosmaruCiorilor: la dracu ciorile
<2022-06-19T13:50:51.000Z> con19: salut Cosmarule
<2022-06-19T13:51:07.000Z> CosmaruCiorilor: salut
<2022-06-19T13:52:12.000Z> con19: fain, faci sala?
<2022-06-19T13:54:20.000Z> CosmaruCiorilor: acasa, da, majoritatea calistezice
<2022-06-19T13:54:46.000Z> con19: cu cat faci deadlift?
<2022-06-19T13:55:08.000Z> con19: sau nu te ocupi
<2022-06-19T13:55:36.000Z> CosmaruCiorilor: n-am niciun habar, da pot sa car pe cineva de aceasi greutate cu mine in spate ca un miel, peste umeri
<2022-06-19T13:55:54.000Z> con19: cam cate kile ai?
<2022-06-19T13:56:00.000Z> CosmaruCiorilor: 70
<2022-06-19T13:56:09.000Z> con19: si inaltime?
<2022-06-19T13:56:46.000Z> con19: eu is manlet, am 1.65 si tot cam 70kg
<2022-06-19T13:59:27.000Z> CosmaruCiorilor: am 1,75, dar in mod deschis fac larp ca am 1,80-1,85
<2022-06-19T13:59:45.000Z> con19: :)))
<2022-06-19T13:59:58.000Z> CosmaruCiorilor: 😢
<2022-06-19T14:00:00.000Z> con19: 1.75 ii chiar putin peste media ro cred
<2022-06-19T14:00:14.000Z> con19: esti bine
<2022-06-19T14:00:19.000Z> CosmaruCiorilor: ziua usilor scunde nu poate veni suficient de curand, frate
<2022-06-19T14:00:26.000Z> con19: damn true
<2022-06-19T14:00:30.000Z> con19: oricum, bun brand
<2022-06-19T14:00:38.000Z> con19: ai vreo 37cm, asa?
<2022-06-19T14:00:56.000Z> CosmaruCiorilor: 37 cm?
<2022-06-19T14:01:00.000Z> con19: in grosime
<2022-06-19T14:01:10.000Z> con19: circumeferinta peste biceps
<2022-06-19T14:01:35.000Z> CosmaruCiorilor: n-am incercat niciodata
<2022-06-19T14:01:45.000Z> CosmaruCiorilor: sa incerc
<2022-06-19T14:01:50.000Z> con19: cam asa arata
<2022-06-19T14:01:53.000Z> CosmaruCiorilor: sa vad daca am banda deaia
<2022-06-19T14:02:07.000Z> con19: metru de croitorie?
<2022-06-19T14:04:00.000Z> CosmaruCiorilor: 37 da
<2022-06-19T14:04:06.000Z> CosmaruCiorilor: ai ochi bun
<2022-06-19T14:04:20.000Z> con19: pot sa aproximez destul de bine
<2022-06-19T14:04:34.000Z> con19: cel putin asa cred
<2022-06-19T14:04:49.000Z> con19: ce program de exercitii ai?
<2022-06-19T14:06:12.000Z> CosmaruCiorilor: pai prima data incep cu exercitii de biceps, 4 seturi de ridicaturi cu 2 gantere de 10 kg in fiecare mana, 25 de repetitii
<2022-06-19T14:07:09.000Z> CosmaruCiorilor: care le alternez cu ridicarea celor 2 gantere deasupra capului dintr-o pozitie sezuta, 2 seturi fiecare de cate 25 de repetitii
<2022-06-19T14:07:25.000Z> con19: suna bine, acuma depinde si ce vrei de la exercitii
<2022-06-19T14:07:53.000Z> CosmaruCiorilor: si mai alternez ai cu 2 seturi de ridicaturi pentru antebrat fiecare de 25 in acelasi mod
<2022-06-19T14:08:23.000Z> con19: pentru cardio ii foarte bine, dar daca vrei pentru masa ar trebui sa reduci numarul de repetitii si sa mai adaugi putina greutate
<2022-06-19T14:08:36.000Z> CosmaruCiorilor: si dupaia fac abdomene 2×30, alternate cu flotari primu set de 50, alte 2 de 25
<2022-06-19T14:09:10.000Z> con19: foarte bine faci
<2022-06-19T14:09:21.000Z> CosmaruCiorilor: si tractiuni pe bara de batut covoare, 2×10, alternate cu genoflexiuni 2×30
<2022-06-19T14:09:50.000Z> con19: tractiuni normale/wide sau reverse?
<2022-06-19T14:10:25.000Z> CosmaruCiorilor: stai sa caut sa vad ce inseamna
<2022-06-19T14:10:40.000Z> con19: alea wide is cu prindere mai indepartata
<2022-06-19T14:10:53.000Z> CosmaruCiorilor: normale
<2022-06-19T14:11:21.000Z> con19: le faci cu palma indreptata spre tine sau spre exterior (cred ca chin-ups le spune)?
<2022-06-19T14:11:25.000Z> CosmaruCiorilor: da vreau sa ma mut pe deastea indepartate cand astea normale devin prea usoare
<2022-06-19T14:11:38.000Z> CosmaruCiorilor: cu palma spre exterior
<2022-06-19T14:12:00.000Z> con19: se schimba putin grupa de muschi daca le faci wide
<2022-06-19T14:12:12.000Z> con19: eventual sa iti cumperi o vesta cu greutati
<2022-06-19T14:12:29.000Z> con19: am una de 20kg, o fost ~200 lei
<2022-06-19T14:12:58.000Z> CosmaruCiorilor: misto
<2022-06-19T14:13:11.000Z> CosmaruCiorilor: vesta de greutati? adica de care atasezi greutati?
<2022-06-19T14:13:33.000Z> con19: da, is modele la care le poti si schimba dar sunt si fixe care is pline cu nisip
<2022-06-19T14:16:13.000Z> con19: o folosesc ca fara exercitiile astea calistenice is cam doar de cardio deja
<2022-06-19T14:17:08.000Z> CosmaruCiorilor: 🤔
<2022-06-19T14:17:24.000Z> CosmaruCiorilor: deci si tu ai ajuns sa devii /informa/ cum s-ar zice
<2022-06-19T14:18:26.000Z> con19: mereu am fost in forma cat de cat
<2022-06-19T14:18:44.000Z> con19: o fost mai nasol pe perioada facultatii ca nu prea aveam timp
<2022-06-19T14:19:02.000Z> con19: la inaltimea mea, nici nu se poate altcumva
<2022-06-19T14:19:17.000Z> con19: am si metabolism rapid, nu ma prea pot ingrasa
<2022-06-19T14:19:47.000Z> CosmaruCiorilor: la fel
<2022-06-19T14:19:52.000Z> con19: :)))
<2022-06-19T14:19:59.000Z> CosmaruCiorilor: ai facut ceva facultate grea inseamna ca
<2022-06-19T14:20:20.000Z> con19: nu, o fost o formalitate doar ca si lucram
<2022-06-19T14:20:30.000Z> con19: nu aveam timp fizic de toate
<2022-06-19T14:21:00.000Z> CosmaruCiorilor: aa, ânteleg
<2022-06-19T14:22:04.000Z> CosmaruCiorilor: oricum (amu fara gluma), n-ar trebui sa te simti naspa de inaltime, ii fie o chestie genetica fie una de dieta
<2022-06-19T14:22:12.000Z> con19: este ceva set de greutati la decathlon, de vreo 80kg sau ceva ~900lei
<2022-06-19T14:22:27.000Z> con19: apoi asa-i, da' no, toti avem frustrariile noastre
<2022-06-19T14:22:36.000Z> con19: ochii la drum si merg inainte
<2022-06-19T14:22:58.000Z> con19: mai sunt discuri de 20kg cred ca ~250lei bucata
<2022-06-19T14:23:30.000Z> con19: is din fonta, ii un inceput bun de construit un set de antrenament
<2022-06-19T14:24:24.000Z> con19: referiotor la genetica, nu stiu cum s-o nimerit asa
<2022-06-19T14:24:29.000Z> CosmaruCiorilor: decathlonu de la mine are cel mult de 10kg
<2022-06-19T14:24:43.000Z> CosmaruCiorilor: statutul absolut al clujenilor
<2022-06-19T14:24:50.000Z> con19: :)))
<2022-06-19T14:25:02.000Z> con19: no idea, le-am comandat
<2022-06-19T14:25:23.000Z> con19: cand le-am dat jos din masina curierului s-o ridicat in sus
<2022-06-19T14:25:58.000Z> CosmaruCiorilor: :))
<2022-06-19T14:26:02.000Z> CosmaruCiorilor: misto
<2022-06-19T14:26:23.000Z> con19: nici eu nu stiam inainte sa le iau cat pot sa imping la piept sau cu cat pot sa fac deadlift
<2022-06-19T14:28:21.000Z> con19: mare pacat de Cluju' ala, ii plin de hipsteri, faggoti, francezi si tigani
<2022-06-19T14:29:39.000Z> CosmaruCiorilor: tigani mai putini ca in alte locuri, da faggoti, hipsteri si francezi is cu nemiluita
<2022-06-19T14:30:02.000Z> con19: is destui da-i dracu'
<2022-06-19T14:30:11.000Z> con19: si unul ii prea
<2022-06-19T14:31:46.000Z> con19: sa vezi cum incepi tu imediat un hellthread
<2022-06-19T14:35:40.000Z> CosmaruCiorilor: pe ce?' pe gluma ca aduc normalai pe fedi?
<2022-06-19T14:35:52.000Z> con19: da :)))
<2022-06-19T14:36:17.000Z> con19: cand deja se angreneaza 3-4 in discutie si in vehementi, atunci stii ca incepe
<2022-06-19T14:37:08.000Z> CosmaruCiorilor: "uuuh, E 2022! cum poate cineva sa RESPIRE in 2022! CREDEAM CA AM DEPASIT STADIUL ALA" -genul de discurs ce-l vezi intre normalai
<2022-06-19T14:37:19.000Z> con19: :)))))
<2022-06-19T14:37:33.000Z> con19: 'si de ce asta ii un lucru bun ...'
<2022-06-19T14:40:22.000Z> con19: 'stai, tu esti rasist neironic ..., ce fel de retrograd bigot frustrat esti, sunt sigur ca de fapt asta ii problema ta, nu ii okey'
<2022-06-19T14:41:19.000Z> CosmaruCiorilor: "CINE TE-A RĂNIT, INCELULE?" -bine, asta nu-i o fraza folosita la noi in tara da ar suna asa șod sa fie
<2022-06-19T14:41:44.000Z> con19: :))))
<2022-06-19T14:41:48.000Z> con19: can't wait to happen
<2022-06-19T14:42:16.000Z> CosmaruCiorilor: oricum deja incep cu insinuările că fascistii is virgini deci mno, csf daca ei s-au nascut gatw-fututi deja 🤷🏻‍♂️
<2022-06-19T14:43:19.000Z> con19: pot sa insinueze ce vor, ii treaba lor
<2022-06-19T14:43:30.000Z> con19: o sa vedem cine rade la urma
<2022-06-19T14:44:29.000Z> con19: amu' am vazut de unde o inceput thread-ul ala :)))
<2022-06-19T14:44:52.000Z> con19: femeile nu ar trebui lasate pe internet for real
<2022-06-19T14:45:13.000Z> con19: :)))))))))
<2022-06-19T14:45:18.000Z> CosmaruCiorilor: deloc
<2022-06-19T14:45:29.000Z> con19: every single time
<2022-06-19T14:46:08.000Z> CosmaruCiorilor: gazăm țiganii, șaria ortodoxă acum
<2022-06-19T14:46:34.000Z> con19: inshallah
<2022-06-19T14:48:45.000Z> CosmaruCiorilor: ma duc sa scriu niste vrajeli
<2022-06-19T14:48:57.000Z> con19: spor
<2022-06-19T14:48:59.000Z> CosmaruCiorilor: mai povestim
<2022-06-19T14:49:03.000Z> con19: ne mai auzim
<2022-06-28T17:01:14.000Z> con19: salut, ce faci Cosmarule?
<2022-06-28T17:03:04.000Z> CosmaruCiorilor: ia, bine aici ma distrez de george rr martin. iti vine sa crezi ca i-am citit cartile?
<2022-06-28T17:03:15.000Z> con19: :)))
<2022-06-28T17:03:18.000Z> con19: nu prea
<2022-06-28T17:03:28.000Z> con19: m-am tinut departe de asa ceva
<2022-06-28T17:04:15.000Z> CosmaruCiorilor: io le-am citit, unele personaje si situatii is chiar interesante, dar tipu pare ca nu poata sa se abtina de la a scrie o chestie scarboasa din cand in cand
<2022-06-28T17:04:38.000Z> CosmaruCiorilor: adica no, mersi de descrierea pulii nu stiu cui, da n-am avut nevoie
<2022-06-28T17:04:41.000Z> con19: el ii ala cu urzeala tronurilor, nu?
<2022-06-28T17:04:49.000Z> con19: what the hell
<2022-06-28T17:05:39.000Z> CosmaruCiorilor: da
<2022-06-28T17:05:52.000Z> con19: ii asa explicit?
<2022-06-28T17:05:59.000Z> CosmaruCiorilor: da
<2022-06-28T17:06:07.000Z> con19: nu ma mir ca o prins asa la pleava
<2022-06-28T17:06:18.000Z> CosmaruCiorilor: este o scena in care descrie grafic cum se caca una
<2022-06-28T17:06:24.000Z> con19: :)))
<2022-06-28T17:06:25.000Z> con19: bruh
<2022-06-28T17:07:04.000Z> CosmaruCiorilor: mai este alta cu ceva stapan de robi care ii asa gras ca nu se poate misca, si trebe ca un rob sexual tranilău ce-l are sa-l stearga la cur
<2022-06-28T17:07:11.000Z> con19: da, pare ca iara nu am pierdut nimic din ce inseamna 'cultura populara cotidiana'
<2022-06-28T17:07:28.000Z> con19: what the hell man
<2022-06-28T17:07:31.000Z> CosmaruCiorilor: nu, deloc
<2022-06-28T17:09:09.000Z> CosmaruCiorilor: efectiv grasu ala acuma mulge seria care o fscut-o, nu mai lanseaza ultimele 2 carti niciodata si lanseaza numa cate un "spin-off" sa tina soyjakii interesati
<2022-06-28T17:09:24.000Z> con19: trebuie sa ii multumesc din nou ingerului meu pazitor ca m-o tinut departe
<2022-06-28T17:09:41.000Z> con19: inca o scrie? credeam ca ii ceva gatat
<2022-06-28T17:10:12.000Z> con19: apogeul consumerismului
<2022-06-28T17:10:38.000Z> CosmaruCiorilor: eu am un frate ce s-o uitat la serial si o vrut sa citeasca si cartile si le-o comandat de pe net,' si el le-o citit, inaintea mea chiar
<2022-06-28T17:11:08.000Z> con19: chiar ma intrebam cum ai ajuns sa le citesti
<2022-06-28T17:11:31.000Z> con19: puteam sa bag mana in foc ca nu le-ai cautat tu activ sa le iei la mana
<2022-06-28T17:11:51.000Z> CosmaruCiorilor: probabil prinde in subconstient la oameni ca nu are multe faze "girlboss" majoritatea is izolate intr-o regiune irelevanta a lumii fictionale
<2022-06-28T17:12:18.000Z> con19: am inteles
<2022-06-28T17:12:38.000Z> CosmaruCiorilor: si mai este si elementu de "is curios ce personaj moare acum XDDDDDD"
<2022-06-28T17:13:00.000Z> con19: ma tin departe de tot ce ii mainstream de ani buni
<2022-06-28T17:13:14.000Z> CosmaruCiorilor: bine faci
<2022-06-28T17:13:44.000Z> con19: ii un filtru bun si pentru literatura si pentru cinematografie
<2022-06-28T17:14:14.000Z> con19: vezi cine/cati is incantati de o aparitie noua si in functie de asta decizi daca merita sau nu
<2022-06-28T17:15:00.000Z> CosmaruCiorilor: ii bun, si asta o fost reperu meu de mult timp deja
<2022-06-28T17:15:04.000Z> con19: ii brut si cu multe fals pozitive dar cred ca in mare masura filtreaza ce ii de filtrat
<2022-06-28T17:15:37.000Z> con19: asta-i omu' meu
<2022-06-28T17:15:55.000Z> CosmaruCiorilor: esenta la ce-o facut grasu ala ii ca o luat cateva evenimente istorice si le-o replicat in carte, cu lume di personaje schimbate
<2022-06-28T17:16:51.000Z> con19: da, nu ma  asteptam sa fie nimic breakthrough
<2022-06-28T17:17:54.000Z> con19: nu prea mai am timp de citit, dar caut sa citesc chestii obscure
<2022-06-28T17:18:16.000Z> CosmaruCiorilor: cartea lui Enoh ai citit-o?
<2022-06-28T17:18:33.000Z> con19: de prin clasa xi-a s-o cam gatat cu literatura tiparita in mii de exemplare
<2022-06-28T17:18:38.000Z> con19: nu, let me google that
<2022-06-28T17:19:27.000Z> CosmaruCiorilor: e o carte apocrifa
<2022-06-28T17:19:40.000Z> con19: o sa te dezamagesc, dar citesc aproape exclusiv beletristrica
<2022-06-28T17:19:53.000Z> CosmaruCiorilor: beletristica?
<2022-06-28T17:20:39.000Z> CosmaruCiorilor: ce-i aia?
<2022-06-28T17:22:34.000Z> con19: cred ca poti sa o definesti ca tot ce intra sub categoria de literatura artistica
<2022-06-28T17:22:57.000Z> con19: romane istorice, literatura de razboi, politiste, sf
<2022-06-28T17:23:13.000Z> con19: suna prea pompos
<2022-06-28T17:23:16.000Z> CosmaruCiorilor: aaa, deci fictiune?
<2022-06-28T17:23:22.000Z> con19: da
<2022-06-28T17:23:47.000Z> con19: se mai impleteste pe ici-colo cu realitatea dar ii pentru efectul dramatic
<2022-06-28T17:24:16.000Z> CosmaruCiorilor: inteleg dc faci asta, si eu numa pe fictiune si istorie ma pot axa
<2022-06-28T17:24:28.000Z> con19: ii usor de digerat
<2022-06-28T17:24:49.000Z> CosmaruCiorilor: da
<2022-06-28T17:25:11.000Z> con19: mai scap din realitate
<2022-06-28T17:29:44.000Z> con19: no bine Cosmarule
<2022-06-28T17:29:52.000Z> con19: trebuie sa ies
<2022-06-28T17:30:06.000Z> con19: ne mai auzim, take care
<2022-06-28T19:56:34.000Z> CosmaruCiorilor: ne mai auzim
<2022-07-14T18:48:46.000Z> CosmaruCiorilor: salut
<2022-07-14T18:48:56.000Z> CosmaruCiorilor: te-ai jucat vreodata Gothic?
<2022-07-15T07:19:29.000Z> con19: salut, cred ca l-am instalat odata si m-am jucat vreo ora sau ceva apoi am uitat de el
<2022-07-15T07:20:41.000Z> con19: nu am fost niciodata mare jucator, imi mai omoram timpul cu ele din cand in cand
<2022-07-15T12:54:27.000Z> CosmaruCiorilor: este ceva mod polonez la gothic 2, si intr-o misiune am ajutat pe unu sa faca un vin si in schimb m-o lasat sa-i pun ce nume vreau la vinu ala
<2022-07-15T12:54:34.000Z> CosmaruCiorilor: ghici ce nume i-am pus
<2022-07-15T13:15:30.000Z> CosmaruCiorilor: TOTAL NIGGER DEATH
<2022-07-15T14:05:55.000Z> con19 attached file https://i.poastcdn.org/7c3e99cc780626198093dc5b5fd55039051199bc597f38347324b4ef204ddb16.jpeg
<2022-07-15T14:06:55.000Z> con19: good job, era /ourguy/ omu'?
<2022-07-15T20:24:59.000Z> CosmaruCiorilor: era un bucatar la o vie
<2022-07-15T20:25:18.000Z> CosmaruCiorilor: foarte pofticios, mai manca din ce gatea
<2022-07-15T20:41:14.000Z> con19: aia da
<2022-08-15T17:42:56.000Z> con19: te bucuri de hellthread azi? :))
<2022-08-15T18:31:18.000Z> CosmaruCiorilor: evident
<2022-08-15T18:31:48.000Z> CosmaruCiorilor: le lipsesc tații la mulți dintre oamenii ăștia
<2022-08-15T18:40:27.000Z> CosmaruCiorilor: era unul- cică creștin- care zicea că "creaționismu" l-o speriat de credință încă de când avea 9 ani și că vezi mamă ce bine e că la 30 și ceva de ani o găsit pe cineva care să împace creștinismu cu big-bangu și amu e mare credincios
<2022-08-15T18:43:05.000Z> CosmaruCiorilor: ca și cum Dumnezeu are nevoie de ștampila lui de aprobare- că altcumva doar nu era Dumnezeu dacă făcea pământu câteva milioane de ani mai târziu.
<2022-08-15T20:04:27.000Z> con19: adevarat
<2022-08-15T20:05:13.000Z> con19: ii bine ca incerci sa ii lamuresti si sa-i indrumi pe calea dreapta dar unii is fara speranta