<2021-12-19T20:15:58.000Z> DanielRoss: Salutare! Nice to see inca un roman pe-aici. 
<2021-12-19T20:16:34.000Z> CosmaruCiorilor: Salut om mare
<2021-12-19T20:17:00.000Z> CosmaruCiorilor: deaia mi-am si bagat numele ce l-am bagat sa fiu recunoscut
<2021-12-19T20:17:59.000Z> CosmaruCiorilor: ce te-a adus pe poast/fedi?
<2021-12-19T20:18:23.000Z> DanielRoss: O mentiune a lui Borzoi pe TRS
<2021-12-19T20:21:11.000Z> CosmaruCiorilor: oh ho, urmaresti cainele cu nas lung
<2021-12-19T20:21:34.000Z> DanielRoss: Da. Desi nu prea comentez/interactionez, poast-ul mi se pare okay. Are un feeling de forum. 
<2021-12-19T20:22:14.000Z> CosmaruCiorilor: mie imi place ca trece prin tot felu de cicluri, schimbari de atmosfera
<2021-12-19T20:22:43.000Z> CosmaruCiorilor: cand am intrat era scandal ca ceva mini e-celeb cu anime pfp afirma holohoaxu :))
<2021-12-19T20:23:02.000Z> CosmaruCiorilor: la un moment dat au raidat tranilăii
<2021-12-19T20:23:17.000Z> DanielRoss: Cat de tare l-a afirmat? 
<2021-12-19T20:23:42.000Z> CosmaruCiorilor: pai nici n-am apucat sa vad
<2021-12-19T20:24:11.000Z> CosmaruCiorilor: doar am distribuit o postare "share for monkey, ignore to affirm the holocaust"
<2021-12-19T20:25:54.000Z> CosmaruCiorilor: a da, la un moment dat a fost doxat si graf de catre antifa, dar nimanui nu i-a pasat oricum
<2021-12-19T20:26:01.000Z> DanielRoss: Posibil ca 4-5 milione de jidani chiar au murit de foame/tifos/expunere, dar s-au kkt "oficialii" pe ei cand au batut in cuie versiunea de benzi desenate a istoriei cu camere de gazare, podele electrificate, masini de masturbat, lampi etc. 
<2021-12-19T20:26:01.000Z> CosmaruCiorilor: lol, lmao
<2021-12-19T20:26:13.000Z> DanielRoss: cine-i graf? 
<2021-12-19T20:26:33.000Z> CosmaruCiorilor: detinatorul poast-ului
<2021-12-19T20:27:04.000Z> CosmaruCiorilor: are o elfă cu păr verde la pfp
<2021-12-19T20:28:41.000Z> DanielRoss: meh. Nu prea ma omor dupa Chinese cartoons. Sper ca majoritatea voastra cu avatare de anime o face ironic. 
<2021-12-19T20:29:06.000Z> CosmaruCiorilor: 😂
<2021-12-19T20:30:24.000Z> CosmaruCiorilor: a da nu stiu daca ai apucat sarbatorile cand or castigat Talibanii in Afganistan
<2021-12-19T20:30:50.000Z> DanielRoss: nope. 
<2021-12-19T20:31:20.000Z> DanielRoss: Talibanii au castigat de zece ani de zile, acum ca stau sa ma gandesc
<2021-12-19T20:31:26.000Z> CosmaruCiorilor: lumea posta interviu ala cand radeau aia de jurnalista aia de la CNN cand i-a intrebat "daca castigati veti pune femei la guvernare si veti avea democratie?"
<2021-12-19T20:31:45.000Z> DanielRoss: bwahahahahaaaa!
<2021-12-19T20:32:29.000Z> CosmaruCiorilor: O SINGURĂ LUPTĂ! (cred ca asa s-ar traduce in română) https://i.poastcdn.org/d880b84d57d450057909a73837c2bd30aaa72ac8e8c07c9ff524c2d46e25c846.jpg
<2021-12-19T20:33:34.000Z> DanielRoss: Asta de unde e? Chiar Afganistan?
<2021-12-19T20:34:00.000Z> CosmaruCiorilor: nu, e din america, facuta de gruparea NSC/131
<2021-12-19T20:34:27.000Z> CosmaruCiorilor: care recent au oprit un drag queen story hour in New England
<2021-12-19T20:35:31.000Z> DanielRoss: Bravo lor! Politia n-a mai pus sniperi pe acoperis sa-i apere pe spurcati, presupun
<2021-12-19T20:37:20.000Z> CosmaruCiorilor: nu, nu se asteptau la asa actiune
<2021-12-19T20:40:48.000Z> DanielRoss: Chiar, e vreun chapter romanesc al NSC
<2021-12-19T20:41:32.000Z> CosmaruCiorilor: NSC e numai in america, e una din multe gruparo de acolo
<2021-12-19T20:42:55.000Z> CosmaruCiorilor: am observat ca in ultima vreme apar cu gramada, inclusiv un grup numit "The Legion" care e efectiv fani ai lui Codreanu din america
<2021-12-19T20:43:07.000Z> DanielRoss: I-am google-at si (((ADL)))-ul zice ca au chaptere si in Franta si Ungaria. Tipii sunt si pe terrorist watch lol
<2021-12-19T20:43:39.000Z> CosmaruCiorilor: normal, au avut si o imbranceala cu antifa
<2021-12-19T20:44:35.000Z> DanielRoss: Da domnule! Imi place sa le spun la normies ca al nostru capitan imbunatateste substantial imaginea de tara peste hotare. 
<2021-12-19T20:45:01.000Z> DanielRoss: Sper ca nu a ajuns vreunul in puscarie pt ca s-a aparat de sceleratii aia
<2021-12-19T20:45:23.000Z> CosmaruCiorilor: nici n-au habar cine e Codreanu la noi, putinii care au cred ca e Hitler numai ca mai tanar si mai asasin
<2021-12-19T20:45:44.000Z> CosmaruCiorilor: n-au ajuns niciunu, stiu sa poarte masca (genul potrivit de masca)
<2021-12-19T20:46:21.000Z> DanielRoss: good
<2021-12-19T20:47:34.000Z> CosmaruCiorilor: la noi in Romania is cateva grupuri nationaliste
<2021-12-19T20:47:57.000Z> CosmaruCiorilor: Camarazii, N.O.I., diverse grupuri locale
<2021-12-19T20:48:04.000Z> DanielRoss: N-as zice ca e necunoscut la noi. Ai mei din familie au auzit toti de el. Probabil tine de varsta...
<2021-12-19T20:49:16.000Z> CosmaruCiorilor: cei mai tineri n-au auzit, aproape nimeni care-i de varsta mea nu a auzit, e chiar straniu
<2021-12-19T20:49:48.000Z> DanielRoss: Nu m-am preocupat de grupuri pana recent. Ma gandeam sa intru in AUR dupa ce le-am citit doctrina. Super faina, de altfel, suna de parca ar fi fost scrisa de unul de pe Counter-Currents. 
<2021-12-19T20:51:12.000Z> CosmaruCiorilor: te poti baga sa incerci sa il smucești din mainile conservatorilor și slugoilor pro-UE sau americani care se afla inauntru
<2021-12-19T20:51:17.000Z> DanielRoss: Chiar straniu, imi amintesc ca noua ne-au zis de el la istorie in liceu. Aveam cateva carti simpatetice miscarii si la biblioteca. 
<2021-12-19T20:52:28.000Z> CosmaruCiorilor: mie la liceu o scris un rand despre Codreanu, si inca un paragraf per total despre Legiune si gata povestea
<2021-12-19T20:53:05.000Z> CosmaruCiorilor: "Codreanu a fondat Legiunea, a fost asasinat de c*rol in 1938, sfarsit."
<2021-12-19T20:53:43.000Z> CosmaruCiorilor: daca ai noroc poate mentioneaza si faza in care l-a omorat pe prefectul manciu ( in realitate in autoaparare)
<2021-12-19T20:56:24.000Z> DanielRoss: Nimic de Iorga? Ciudat. E clar ca nu o sa zica nimic de faptul ca majoritatea intelectualilor mai semnificativi de pe vremea aia (Eliade si Noica printre ei) erau in Legiune. Daca-to vine sa crezi, la noi era trecuta chestia asta in manual. 
<2021-12-19T20:57:31.000Z> CosmaruCiorilor: de asasinarea lui iorga a scris, dar aia s-a intamplat dupa trecerea la Domnul a Căpitanului
<2021-12-19T20:58:48.000Z> DanielRoss: Da. Ruptura de Iorga a fost pe vremea Capitanului, totusi. 
<2021-12-19T21:01:36.000Z> CosmaruCiorilor: da, iorga s-a bagat initial cu LANCu, apoi s-a distantat, intre timp Legiunea s-a format si daca nu ma insel asta niciodata nu i-a placut lui iorga
<2021-12-19T21:02:24.000Z> CosmaruCiorilor: stiu ca l-a atacat pe Eliade pentru ce a scris in "domnisoara Cristina"
<2021-12-19T21:02:32.000Z> CosmaruCiorilor: iar legionarii l-au aparat pe Eliade (fiindca era unu de-a lor)